14. apríla 2020

ZÁPAL ĎASIEN

Krvácanie z ďasien.

Veľa ľudí to stále považuje za úplne normálnu vec a siahne po paste, ktorá sľubuje zamedzenie krvácania. Niektorí to dávajú za vinu príliš tvrdej kefke alebo to neriešia vôbec. Krvácanie je prvotný signál zápalu ďasien. Ďasná sú pri pretrvávaní zápalu červené a opuchnuté.   zápal v ústach = zápal v tele.

Zápal ďasien (gingivitída) spôsobujú baktérie prítomne v zubnom plaku, ktorý sa vytvára a ukladá okolo celej plochy zuba. Problém začína, keď plak pravidelne neodstraňujeme mechanickým čistením zubnou kefkou a aj medzizubnou kefkou (tá je nevyhnutná!)

Práve na medzizubné priestory väčšina ľudí zabúda. Je to ako keby ste pri sprche vynechali chodidlá, hlavne medzi palcami. Plocha priestorov, ktorú teda nečistíte, je rovnaká, ako plocha vašej dlane a s krvácajúcou dlaňou by nikto z nás vonku nechodil.

Pri dlhodobej prítomnosti zubného plaku sa začína tvoriť zubný kameň. Zubný kameň = mineralizovaný plak, ktorý dráždi ďasná a pričiňuje sa o vznik obávanej parodontitídy. Z tohto vyplýva, že zápal ďasien je pred stupeň parodontitídy.

Príčiny zápalu : nepostačujúce odstráňovanie povlaku - nesprávna technika čistenia, prípadne nespravne pomôcky.

Na vyliečenie tohto zápalu je nevyhnutná návšteva dentálnej hygieničky, ktorá odstráni zubný kameň, naučí vás ako správne odstraňovať zubný povlak a vyberie vám správne pomôcky.

Odstránenie zubného kameňa je menšia časť úspechu. To najdôležitejšie začína pravidelnou domácou starostlivosťou o zuby. Dodržiavaním našich rád, správnym používaním dentálnych pomôcoka pravidelnými návštevami dentálnej hygieničky.

U nás vám „UŠIJEME LIEČBU NA MIERU“.

Objednať sa môžete telefonicky alebo online.

Tešíme sa na  vás.

Podobné články

27. mája 2020
25. apríla 2020
14. apríla 2020
14. apríla 2020
Krajský predseda asociácie dentálnych hygieničiek
Člen Slovenskej komory medicínsko technických pracovníkov
menucross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram