14. apríla 2020

VSTUPNÉ VYŠETRENIE

VSTUPNÉ VYŠETRENIE

Základ celej hygieny!

Pod pojmom vstupná prehliadka si každý predstaví niečo iné. Veľmi často je to sprevádzané nevedomosťou a strachom. Je to nevyhnutná súčasť liečby u nás, ktorá nebolí.

Zo začiatku prichádzajú na rad "papierovačky". Ale najdôležitejší je anamnesticky dotazník, lebo s celkovým zdravotným stavom súvisí aj zdravie zubov. Kým urobíme akýkoľvek proces vo vašich ústach, musíme poznať váš zdravotný stav!

Po dopísaní papierov, vás usadíme do kresla. Ešte pár doplňujúcich otázok zameraných na dentálne pomôcky, ktoré aktuálne používate alebo frekvenciu ich používania. Po malom kvíze vám ukážeme vaše zuby použitím intraorálnej kamery a názorne vysvetlíme zdravotný stav vo vaších ústach.

Pokračujeme s vyšetrením TMK (temporomandibulárneho kĺbu), tvrdých a mäkkých tkanív, zubov, jazyka,... . Parodontologické vyšetrenie, analýzy opg snímky a následne vás oboznámime so zdravotným stavom vašej dutiny ústnej. Stanovíme diagnózu a približný počet sedení.

Zväčša začíname s odstránením zubného kameňa ultrazvukom, ktoré je bezbolestné vďaka najmodernejšej technológii PIEZON a topickej anestéze. Ultrazvukom šetrne odstraňujeme hrubé nánosy zubného kameňa.

Po tomto kroku je potrebné časti zubov detailne dočistiť. K tomuto kroku slúžia ručné nástroje „kyrety“. Možno to znie desivo, ale nie je sa čoho báť. Povrch zubov sa šetrne dohladzuje, aby vám zbytky kameňa nedraždili ďasná a mohlo sa pristúpiť k liečeniu.

Po odstránení zubného kameňa premeriavame medzizubné priestory a vyberieme vám veľkosti medzizubných kefiek a vhodné pomôcky presne pre vás a naučíme vás správnu techniku čistenia zubov.  Našim cieľom je vám to postupne vysvetliť tak, aby ste vedeli ako máte dentálne pomôcky používať.

Takto by mala vyzerať dentálna hygiena. Príďte sa k nám presvedčiť, že vyšetrenie u nás je to pravé.

Podobné články

27. mája 2020
25. apríla 2020
14. apríla 2020
14. apríla 2020
Krajský predseda asociácie dentálnych hygieničiek
Člen Slovenskej komory medicínsko technických pracovníkov
menucross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram